SRETNO TI BILO NAŠA ŠKOLO

SRETNO TI BILO NAŠA ŠKOLO - STOTINU DVADESTET GODINA

120

Znamo da ni jednu damu nije lijepo pitati za godine, ali ako govorimo o našoj školi, onda je to sasvim druga priča. Ne da ne želimo govoriti, naprotiv želimo isticati koliko je godina njenoga postojanja.

Stotinu dvadeset godina

Nije malo ni za izbrojati, ali vrijedi, ako se ima na umu kako svaka godina postojanja škole “Kreka” znači toliko ljekara, pravnika, stručnjaka i svih ostalih struka obrazovanih Tuzlaka, a zasigurno zahvaljujući i dobrom temelju znanja koje su tako i toliko brojne generacije u ovom njenom vijeku upijale upravo u ovoj školi. Tako se važnost svake godine postojanja množi sa nepoznatim brojem uspješnih ljudi čija imena nije moguće navoditi iz najmanje dva razloga. Prvi je prosto iz bojazni da nekoga ne izostavimo, a drugi razlog leži u činjenici da iz ove škole ne izlaze ljudi bez uspjeha, svaki ima svoj talent, želje i snove i tome ih od malena učimo.Za nas nema pogrešnog odgovora i da se sve može samo ako se hoće.

Spoj mudrosti, iskustva i mladosti i ne može polučiti drugačiji rezultat. Svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća naše škole započela je završnica obilježavanja Dana škole koja je na vrlo simpatičan i dirljiv način pokazala koliko se cijeni lice prosvjetnog radnika, kolegica i kolega i ne zaboravlja odlaskom u zasluženu mirovinu sve što su svojim trudom i radom doprinijeli u pronošenju slave i imena škole. PENZIONERIBili smo na Dan škole zajedno. Popila se kafa, malo se proćaskalo,zasladilo, a onda preselili iz školske zgrade u Bosanski kulturni centar gdje je već u šesnaest i trideset vrilo od glasića uzbuđenih đaka od najmlađih polaznika predškolskoga odgoja. 1Donatorska priredba je bila spoj radosti i uzbuđenja. Poneka suza radosnica zaiskrila u oku roditelja nena, baka i djedova. 3Svi ponosni, sretni i zadovoljni. Prema jednom od svojih obilježja, direktor škole, Ćamil Ahmetović obratio se prisutnima na vrlo jednostavan način bez puno mudrovanja, jer su riječi ispred onoga što se vidi i zna suvišne.1bDa je Osnovna škola “Kreka” po mnogo čemu dobrome specifična i posebna, vidjelo se na priredbi koja je završena zajedničkim nastupom učenika i nastavnika koji imaju glasove slavuja, i zajedničkom izvedbom orkestra i hora otpjevali dvije pjesme. 9To je to, nama je dijete u centru pažnje . To je naš način , radimo po principu “ ne ubjeđuj me, pokaži mi!

4

5

6

7

8

10

 

 Školski list